Czym jest pozycjonowanie?

Kogo nie ma w Internecie, tego nie ma wcale. To stwierdzenie ściśle wiąże się z pozycjonowanie stron, gdyż to właśnie dzięki niemu wzrasta liczba wyświetleń, a w przypadku firm – sprzedaż. Dlatego każda osoba, firma, czy marka, która chce zwiększyć rozpoznawalność swojej strony internetowej, musi poświęcić czas lub pieniądze na pozycjonowanie witryny.

Czym jest pozycjonowanie stron internetowych?

Samo pozycjonowanie ma na celu zwiększenie rozpoznawalności danej strony internetowej w sieci. Możliwe jest to dzięki wykorzystaniu wyszukiwarki. Obecnie najpopularniejszą wyszukiwarką jest Google. Dlatego też większość pozycjonerów i użytkowników skupia się na osiągnięciu jak najwyższego miejsca jedynie w niej. Za pomocą pozycjonowania lokalnego można trafić bezpośrednio do grupy docelowej. Poza tym głównym kryterium nie staje się tylko branża lub rodzaj produktu, ale jeszcze dodatkowo lokalizacja firmy lub rejon sprzedaży. Przykładem będzie tutaj fraza kluczowa  z miastem Sopot

Zrozumieć wyszukiwarkę Google

Każdy, kto chce, aby jego strona znalazła się w pierwszej trójce wyników wyszukiwania, musi zrozumieć, jak w ogóle funkcjonuje Google.

Wyszukiwarka Google posiada algorytm, dzięki któremu niektóre strony znajdują się na pierwszych stronach wyszukiwania dla danej frazy kluczowej, a inne na bardzo odległych. Każda strona z wynikami wyszukiwania składa się z płatnych i naturalnych wyników. Te pierwsze są znacznie łatwiejsze do podbicia przez użytkowników i specjalistów. Jeśli chcemy umieścić reklamę w Google, to koniecznie musimy poznać bliżej usługę Google AdWords.

Nie da się ukryć, że znacznie więcej korzyści można osiągnąć dzięki zdobyciu wysokich pozycji w wyszukiwaniu naturalnym. Jednak, aby tak się stało potrzeba poświęcić na to dużo czasu i pracy. Konieczne jest zadbanie o takie elementy, jak:

● publikowanie unikatowych i wartościowych treści na stronie, które do tego powinny pojawiać się regularnie,
● wykorzystywanie pasujących słów kluczowych o niskiej konkurencyjności (w tekstach, nagłówkach h1-h6, meta opisach, domenie itd.),
● szybkość ładowania się strony,
● optymalizacja kodu HTML,
● aktywne działanie w social mediach,
● posiadanie dużej ilości mocnych linków z innych stron,
● umieszczanie adresu strony internetowej na innych witrynach.