Ranking firm pozycjonujących – jak wybrać najlepszą?

Dla wielu osób wybór najlepszej firmy pozycjonującej w Polsce to nie lada wyzwanie. By wydatki związane z pozycjonowaniem strony nie poszły na marne, warto dokładnie przyjrzeć się rozwiązaniom oferowanym przez różne agencje. Na co w szczególności zwrócić uwagę?

Czas trwania umowy

Pozycjonowanie strony warto powierzyć firmie, która umożliwia podpisanie umowy na maksymalny okres 12 miesięcy. Dlaczego? Umowy wiążące na dłuższy okres są problematyczne – zwłaszcza jeśli agencja reklamująca się jako najlepsza firma pozycjonująca w Polsce nie sprawdzi się w swojej roli. Przed podpisaniem umowy należy sprawdzić też zapisy dotyczące okresu wypowiedzenia i wysokości kar umownych.

Sposób rozliczania

Niektóre z firm pozycjonujących rozliczają się z klientami na podstawie abonamentu powiększonego o płatność za efekt. To obecnie najpopularniejszy sposób rozliczania przez najlepsze firmy pozycjonujące w Polsce. Wiele agencji SEO pobiera wyłącznie opłatę abonamentową. W jej przypadku warto sprecyzować, jakie działania wchodzą w skład miesięcznego ryczałtu. Unikać warto natomiast firm rozliczających się na podstawie osiągniętych efektów.

Doświadczenie w branży

Na pozycję w rankingu firm pozycjonujących wpływa też doświadczenie agencji SEO. Najlepiej, jeśli ma ona na swoim koncie współpracę z firmami z naszej branży. Ich wysoka pozycja może być dla nas sygnałem, że dzięki temu umiejętnie dobierze słowa kluczowe i poprowadzi działania pozycjonujące stronę.

Zakres usług

Szukając solidnej firmy pozycjonującej strony internetowe, opłaca zapytać się o szczegółowy zakres jej usług. Niektóre z agencji SEO w ramach miesięcznych opłat zajmują się nie tylko pozycjonowaniem stron, ale także analizą statystyk, doradztwem czy optymalizacją stron. Sygnałem ostrzegawczym powinna być dla nas informacja, że agencja zapewnia wysoką pozycję w rankingu firm w wyszukiwarce. Jej gwarancje podważają wiarygodność firmy.