Co wpływa na pozycjonowanie lokalne?

 

Każdy przedsiębiorca, który pragnie stać się liderem swojej branży w jakimś rejonie, powinien zdecydować się na zainwestowanie w pozycjonowanie lokalne. Dzięki wykorzystaniu fraz kluczowych wyposażonych w nazwę wskazującą konkretną lokalizację, możliwe staje się dotarcie ze swoim produktem lub oferowaną usługą do naszej grupy docelowej.

Na czym polega SEO lokalne?

Firmy lokalne inwestują w SEO po to, aby jeszcze skuteczniej trafiać do najbardziej zainteresowanej grupy odbiorców za pośrednictwem Internetu. Dzięki mniejszej konkurencyjności fraz kluczowych przedsiębiorca może zaoszczędzić na kosztach związanych z pozycjonowaniem, a jednocześnie otrzymać znacznie więcej profitów. Możliwe jest to przede wszystkim dzięki temu, że strona z ofertą firmy trafia szybciej na wyższe miejsca w wyszukiwarce Google. Tym samym osoby najbardziej zainteresowane naszym produktem lub usługą, czyli nasza grupa docelowa, mogą łatwiej do nas dotrzeć.

Najpopularniejsze sposoby na pozycjonowanie lokalne stron firmowych

Skuteczne pozycjonowanie stron firmowych nie byłoby możliwe bez ich odpowiedniej optymalizacji. Podczas tego procesu powinno dojść do wybrania słów kluczowych, które zawierają także lokalizację, na której najbardziej nam zależy, np. wybrane słowo kluczowe Kraków. Tak zbudowana fraza powinna zostać umieszczona przede wszystkim w tytule strony, opisach meta, podtytułach, czy nagłówkach oraz w samej treści strony. W miarę możliwości warto pomyśleć o zastosowaniu słowa kluczowego z lokalizacją również w domenie.

Kolejnym sposobem optymalizacji strony może być też zbieranie silnych linków oraz dodawanie wartościowej, przede wszystkim dla użytkownika, treści. W następnej kolejności należy skorzystać z narzędzi Google, takich jak Google Moja Firma, czy Google Maps. Dodawanie tam swojej firmy wraz z jej lokalizacją wpływa pozytywnie na pozycjonowanie, a do tego pozwala klientom łatwiej nas znaleźć. Nie można zapomnieć również o social mediach, taki jak Facebook, Google+, czy choćby Instagram. Aktywność w mediach społecznościowych sprawia, że możliwe staje się dotarcie do większej ilości potencjalnych klientów. Do tego, kiedy dodamy adres firmy, czy stronę internetową, to dbamy poniekąd również o pozycjonowanie lokalne. To tylko kilka działań, które trzeba uwzględnić podczas działań związanych z pozycjonowaniem lokalnym. Jeśli chcesz trafić do większej ilości klientów i zwiększyć swoją sprzedaż, koniecznie powinieneś pomyśleć o skorzystaniu z usług specjalisty ds. pozycjonowania.